برنامه نویسی یا کدنویسی - تونیسا بلاگ

برنامه نویسی یا کدنویسی ؟!!!

کدوم درسته! برنامه نویسی یا کدنویسی ؟!!!!

حتما شما هم تا به حال عبارت برنامه نویسی یا کدنویسی به گوشتان خورده اما ممکن است بگوید که این دو با هم چه تفاوت هایی دارند. در ادامه به تفاسیر مختلفی از برنامه نویسی و کد نویسی خواهیم پرداخت و شما را بیشتر با این موضوع آشنا خواهیم کرد.

برنامه نویسی یا کدنویسی

برنامه نویس کیست؟

برنامه نویسی یک روش حرفه ای برای سخن گفتن با رایانه است. هر چیز جدیدی که امروز در اطراف خود مشاهده می کنید با کمک برنامه نویسی به وجود آمده است. از موبایل دست خود گرفته تا یخچال موجود در آشپزخانه. بنابراین اگر دوست دارید بیشتر در این مورد بدانید با ما همراه باشید.

در برنامه نویسی، امکان خلق شدن و ایجاد شدن چیز های جدید بسیار زیاد است. در واقع برنامه نویسان افرادی با تجربه و با سلیقه هستند که به مفاهیم کد نویسی مسلط می باشند و سعی می کنند با کمک دانش خود چیز های جدیدی را مطابق نیاز مردم ایجاد کنند و کسب درآمد داشته باشند.

 

کدنویس کیست؟

حتما شما هم فکر میکنید که برنامه نویس و کدنویس، تفاوتی با هم ندارند. در حالی که دارید اشتباه می کنید. این دو شخص می توانند تفاوت های بسیاری با هم داشته باشند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

هر برنامه نویسی لزوما کدنویس است، اما هر کدنویسی برنامه نویس نیست!!

برنامه نویسان در ابتدا کدنویس بوده اند. سپس بعد از تسلط کامل بر مباحث کدنویسی با گسترش دانش خود توانسته است برنامه نویس شود. در واقع برنامه نویسان بسیار خلاق تر هستند و سعی می کنند از دانش کدنویسی خود برای ایجاد پروژه ای جدید یا شروع استارتاپ ها استفاده کنند. در حالی که کدنویس ها تنها بر یک یا چند زبان برنامه نویسی مسلط هستند و می توانند برنامه هایی بسازند که به آن ها گفته می شود یا از قبل می دانند.

برنامه نویسی یا کدنویسی - تونیسا بلاگ

انواع برنامه نویس ها

افرادی که برنامه نویسی را یاد میگیرند می توانند در زمینه های مختلفی فعالیت کنند، که بستگی به نوع زبان هایی دارد که بلد هستنند. در ادامه انواع برنامه نویسان را به شما معرفی میکنیم.

 • برنامه نویس فرانت اند وبسایت
  این شخص با داشتن دانش و مهارت در زبان های برنامه نویسی و نشانه گذاری مربوط به فرانت اند، به برنامه نویس فرانت اند مشهور است.
 • برنامه نویس بک اند وبسایت
  این شخص با داشتن مهارت در زمینه زبان های برنامه نویسی بک اند به این نام مشهور است.
 • برنامه نویسی اندروید
  افرادی هستند که با توجه به اینکه بر زبان های برنامه نویسی java یا کاتلین مسلط هستند، به برنامه نویسی اندروید اقدام می کنند.
 • برنامه نویس ویندوز
 • برنامه نویس هوش مصنوعی


امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه.

درباره‌ی مدیریت وبسایت تونیسا بلاگ

پویا امیری، برنامه نویس و دیجیتال مارکتر. موسس وبسایت تونیسا بلاگ.

همچنین ببینید

شروع برنامه نویسی فرانت اند - تونیسا بلاگ

شروع برنامه نویسی فرانت‌ اند از کجا؟

آموزش شروع برنامه نویسی فرانت اند حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید …

یک نظر

 1. عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *