شروع برنامه نویسی فرانت اند - تونیسا بلاگ

شروع برنامه نویسی فرانت‌ اند از کجا؟

آموزش شروع برنامه نویسی فرانت اند

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید برای شروع برنامه نویسی از شخصی کمک بگیرید اما از کی؟! ما در ادامه این مقاله قصد داریم شروع برنامه نویسی فرانت اند را برای شما شرح دهیم و شما را در این زمینه بیشتر آگاه کنیم. بنابراین همراه ما باشید.

همانطور که می دانید برنامه نویسی یک حرفه بسیار جذاب و خوب است که برای افرادی که در زمینه کامپیوتر و دانش کامپیوتری علاقه مند هستند مفید است. از این رو شما میتوانید با کمک برنامه نویسی به آرزوی خود برسید و استعداد خود را شکوفا کنید.

شروع برنامه نویسی فرانت اند - تونیسا بلاگ

برنامه نویسی فرنت اند چیست؟

برنامه نویسی انواع و اشکال مختلفی دارد که یکی از انواع کاربرد های برنامه نویسی، طراحی صفحات وبسایت می باشد. همچنین خود طراحی وبسایت می تواند به دو بخش تقسیم شود. 1- برنامه نویسی فرانت اند و 2- برنامه نویسی بک اند. بنابراین در این مقاله قصد داریم شما را با برنامه نویسی فرانت اند وبسایت آشنا کنیم.

برنامه نویسی فرانت اند، همانطور که از نامش پیداست، مختص به برنامه نویسی و طراحی ظاهر وبسایت و سمت کاربری وبسایت است که توسط برنامه نویس فرانت اند انجام میشود. بنابراین همانطور که متوجه شدید، برای اینکه بتوانیم یک صفحه وبسایت را از لحاظ ظاهری طراحی کنیم، باید دانش برنامه نویسی فرانت اند را بلد باشیم. اما برای این کار چه چیز هایی را باید بلد باشیم؟! در ادامه برای شما نام خواهیم برد.

شروع برنامه نویسی فرانت اند = تونیسا بلاگ

چه چیزی برای برنامه نویسی فرانت اند نیاز است؟

برای شروع برنامه نویسی فرانت اند کافی است که بر تعدادی از زبان های برنامه نویسی و نشانه گذاری مسلط شوید تا بتوانید تسلط کامل را به دست آورید. بنابراین توصیه می کنیم که بر اساس الگوی زیر عمل کنید.

برای برنامه نویسی سمت کاربر وبسایت اولین چیزی که باید بدانید زبان نشانه گذاری html است. زبان نشانه گذاری html یکی از اولین پیش نیاز های شما برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فرانت اند است. این زبان برای ایجاد ساختار صفحات وبسایت به شما کمک می کند و بسیار ضروری است. در ادامه شما با زبان های دیگر آشنا خواهید شد.

زبان نشانه گذاری css از دیگر زبان هایی است که شما باید بعد از html یا در کنار آن حتما بیاموزید. این زبان نشانه گذاری از دومین نیاز های یک برنامه نویس فرانت اند است که قبل از هر چیز دیگیری باید بلد باشد. شما می توانید با کمک این زبان نشانه گذاری به ساختار صفحه وبسایت خود جان ببخشید و ظاهر زیباتری را خلق کنید.

شاید تعجب کرده باشید که چرا تا کنون به سراغ زبان های برنامه نویسی نرفته ایم، نگران نباشید چون از الان به بعد با زبان های برنامه نویسی سروکار داریم. زبان برنامه نویی جاوا اسکریپت یکی دیگر از زبان هایی است که شما باید حتما بلد باشید تا بتوانید رابط کاربری بسیار خوبی را ایجاد کنید. حال برای اینکه شما درک بهتری برنامه نویسی فرانت اند داشته باشید در ادامه توضیحات دیگری را قرار خواهیم داد.

شروع برنامه نویسی فرانت اند - تونیسا بلاگ

کاربرد زبان های مورد نیاز فرانت اند

در ادامه قصد داریم سه زبان بالا را برای شما شرح دهیم و به شما بگوییم که چه کاربرد و نقشی در طراحی صفحات وبسایت و شروع برنامه نویسی فرانت اند دارند.

  1. HTML  از این زبان نشانه گذاری برای ساختار وبسایت استفاده می شود و اگر بخواهیم برای آن یک مثال بزنیم، می توانیم از نقش اسکلت بندی بدن برای آن اشاره کرد.
  2. CSS این زبان برای رنگ و لعاب دادن به صفحه وب و ساختار آن است و اگر بخواهیم برای این نیز مثالی بزنیم میتوانیم به پوست انسان اشاره کرد که روی استخوان را می پوشاند.
  3. و اما JAVA SCRIPT این یک زبان برنامه نویسی است که به وبسایت این امکان را می دهد که کاربر ها بتوانند از آن استفاده کنند و کارایی داشته باشد. و می توانیم روح انسان را برای آن مثالی در نظر بگیریم.

خب دوستان این بود از توصیه و نکاتی که ما قصد داشتم شما را در خصوص آن به جریان بگذاریم. امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظر خود را کامنت کنید.

 

 

 

درباره‌ی مدیریت وبسایت تونیسا بلاگ

پویا امیری، برنامه نویس و دیجیتال مارکتر. موسس وبسایت تونیسا بلاگ.

همچنین ببینید

افزایش فروش محصولات با دیجیتال مارکتینگ

افزایش فروش با دیجیتال مارکتینگ

فواید دیجیتال مارکتینگ برای افزایش فروش و کسب درآمد عالی حتما برای شما سوال است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *